Küllamineku sussid

sussid

Iseendale susse teha on uhke tunne. Igaühel selliseid ei ole ja pealegi võib valmistada just sobiva suuruse ja disainiga jalavarjud. Susside meisterdamine on jõukohane ka 5-aastasele, kui abistada teda ettevalmistustöödes.

Vaja läheb

villa põhjaga vaiba jääke (võib olla erineva mustriga, tuleb huvitavam),

nööri (sobivad otsatatud saapapaelad, takunöör, tugevam lõng jne),

vilti, pärleid, nööpe, pakkepaela jne,

sukanõela,

õmblusnõel ja niit,

kääre,

liimi,

pliiatsit,

paber,

naha auguraud või naaskel.

 

Kuidas teha?

Võta mõni suss või muu jalanõu ja joonista paberile selle jälg. Sellest saad šablooni. Lõika see välja 2cm varuga igast äärest.

Aseta jäljend vaiba tükile ja märgi ära ääred. Kuna meil on kaks jalga, joonista ka teise sussi piirjooned. Seda tehes, pead šablooni asetama vaibale peegelpildis. Lõika tallad välja.

Pealmise tükki jaoks valmista jälle paberist šabloon järgides all olevat joonist. Jala peale jääv tükk peab olema tallast laiem, et tekiks õõnsus, kuhu jalg sisse mahuks. Äär peaks olema veidi kumer, et ei hakkaks jala peale suruma. Pealmine tükk võiks moodustada umbes poole talla pikkusest. Aseta jäljend jälle vaibale ja lõika välja kaks tükki.

suss

 

Tee nii talla kui jalapealse tüki kõigisse äärtesse augud. Proovi teha nii, et tallaosa ja pealmise tüki augud oleksid kohakuti. Kui kasutad nõela ja sul sadula augurauda pole, võid augu ka naaskliga ette teha, et oleks lihtsam vaibast läbi pista.

Nüüd hakka kahte osa omavahel kokku nõeluma/punuma. Võid kasutada erinevaid pisteid (rist-, aed-, traagelpiste). Ära unusta õmmelda ka kanna osa ja pealmise tüki äärt. Otsad saad sõlmida ja teiste õmbluste vahele ära peita. Kui sätid punumist nii, et nööri algus ja lõpp jõuavad samasse kohta välja, saad nendest omavahel toreda lipsu siduda.

Kui mõlemad sussid on kuju võtnud, tuleb kõige parem osa-kaunistamine. Kasuta kõiki vahendeid, mis kätte saad ja tee oma uued jalavarjud lõbusaks. Kinnitamiseks võid kasutada nii liimi kui nõela ja niiti.

Ja nüüd jalad külma eest peitu!

Siit saad vaadata, millised sussid tulid tüdrukutel Ülenurme Pere- ja Noortekeskuse loovusringis “Noorteka padjakas”.

2 thoughts on “Küllamineku sussid

  1. Pingback: Teeme ise huulepulga | Vippa

  2. Pingback: Teistmoodi kaltsuvaip | Vippa

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga