Unenäopüüdja

IMG_5756

Unanäopüüdja pärineb indiaani rahvastelt. Indiaanlased usuvad, et unenäod saadetakse meile öötaevast. Halvad unenäod vangistatakse võrku, kus kivikesed ja nipsasjad hoiavad seda seal kinni hommikuni, kuni päike tõuseb ja ta kiirtega ära põletab. Head unenäod libisevad läbi võrgu mööda sulgi magajale. Unenägudepüüdja töötab paremini kui ta on saadud kingina. Ära meisterda unenäopüüdjat halvas tujus.

Vaja läheb

  • metallist, puidust, plastmassist rõngast või pajuoksa/traati rõnga tegemiseks
  • paela või nahknööri
  • lõnga
  • kaunistusi – suled, pärlid, pihlakad, puust kujukesed, jm nipsasjad

Kuidas teha?

1. Otsi endale võru, mis sulle meeldib. Tähtis on, et võru oleks tugevast materjalist. Siis mähi kogu võru, kas nahknööri või mõne paelaga. Mähi võru tihedalt, et seda näha ei oleks. Kui ring on täis, seo otsad kokku. Tee sellest silmus, et pärast oleks hea unenäopüüdja üles riputada.

2. Võta vähemalt 1 m pikkune (oleneb rõnga suurusest) lõng või nöör, et võrku kududa. Seo üks ots tugevalt võru külge ja alusta sealt kudumist.

unenäopüüdjavõrk

Tee aasad ühtlaste vahedega, kuid esimese ja viimase vahele jäta vähem ruumi. Punudes hoia nöör pinge all, siis ei vaju nöör lonti. Jätka punumist, kuni keskmine ava on soovitud suurusega.

Kudumise ajal pea meeles aeg-ajalt helmeid või kivikesi võrgu sisse kinnitada. Iidsel ajal kinnitati unenäopüüdja keskele sulg, mis tähendab hinge/õhku. Praegu ehitakse unenäopüüdja keset pärli või auguga kiviga, hästi sobivad ka pihlakamarjad. Mida looduslikum materjal, seda parem.

3. Kui sa lõppu jõuad, seo sulg võru külge. See hoiab unenäopüüdja tasakaalus.

4. Riputa kaunistuseks lõnga või nahknööri abil sulgi ja pärleid.

Lõpuks lae unenäopüüdja oma energiaga. Hoia püüdjat käte vahel ja silmitse seda. Mõtle, mida see unenäopüüdja sulle tähendab ja mida sa temalt tahad. Riputa see kohta, mis tundub sulleõigena. Enne magama jäämist vaatle unenäopüüdjat ja täna teda juhatamas sind uneaega.

IMG_5791 IMG_5798_2 IMG_5805

 

 

2 thoughts on “Unenäopüüdja

  1. Pingback: Hästi magav imik-reaalsus või täitumatu unistus? | Vippa

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga