Omanäolised söögiriistad

söögiriistad

Vaadake oma köögisahtlid läbi. Kindlasti on mõni nuga, kahvel või lusikas, mida sa pole ammu kasutanud ning võibolla ei plaani ka kunagi enam tarvitamisele võtta. Selle asemel, et see sahtlipõhja roostetama jätta, anna talle hoopis uus elu. Olen kindel, et sellest saab su lemmik lusikas/kahvel/nuga, mida hakkad igapäevaselt kasutama.

Vaja läheb

  • lusikat, kahvlit või nuga,
  • polümeersavi ehk Fimo,
  • küpsetuspaberit.

Kuidas teha?

Vali välja sobiv söögiriist ja mõtle, milliseks soovid selle disainida.

Murra polümeersavist tükike ja tee see käte vahel soojaks. Vooli õhuke fimo kiht ümber lusika käepideme. Kasuta mitut värvi ning moodusta kaunistamiseks kujundeid. Võid teha nii tasapinnalisi mustreid kui ka reljeefseid. Rullimiseks saad kasutada taignarulli või pudelit, parajate tükkide lõikamiseks nuga ja peenikeste detailide vormimieks hambatikku. Ühenda omavahel värve neid kokku rullides, saad huvitava mustri.

fimo

Kui oled tehtuga rahul, pane ahi 110 kraadi juurde sooja. Kata ahjuplaat küpsetuspaberiga ja kui ahi on saavutanud oma temperatuuri, pane asjad umbes 30 minutiks küpsema. Jälgi pidevalt, et töö kõrbema ei läheks. Võibolla pead veidi varem välja võtma.

Oota, kuni fimo jahtub enne, kui oma “teoseid” kasutama hakkad!

Lisaks söögiriistadele saad sama moodi kaunistada metallist heegelnõelu või mis tahes kuumutamist kannatavaid esemeid.

fimo

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga