Turumutt või oma asja ajaja või väike heategu

Saagu Valgus

Kõik, mida me teeme esimest korda elus, tundub kuidagi imelik. On see meeldiv või mitte nii meeldiv, aga ikkagi imelik. Põhiline mõte seejuures tundub olevat, et mina ja teen midagi sellist!?! Just sellised olid minu mõtted poolteist aastat tegasi, kui olime oma mänguasjadega esimesel laadal. Tundus kuidagi väga imelik seista leti taga ning rääkida ja kiita, kui head ja kasulikud meie mänguasjad on. Tänaseks oleme käinud ca 20-nel laadal ja messil, mis pole just teab, mis suur arv, aga piisav selleks, et ära on kadunud see „imelik olemine“.  Kuid tänase postituse mõte ei ole see, et tulge kõik laadale müüma. Meil on tekkinud laadaliste ringkonnas hulganisti sõpru ja täna tahaksime kaasa aidata meie Võru sõpradele, heategevuskeskusele Saagu Valgus, mis avatakse septembrist 2014.

Mis siis on heategevuslik mittetulundusühing Saagu Valgus?

  • Laste tegevustuba, kus on võimalik teha aega parajaks peale koolitunde või huviringide vahelisel vabal ajal. Idee ja eesmärkonjuhendada õpiraskustesse sattunud lapsi koolikodutöödes, juhendada nende vanemaid janõustada vähekindlustatud peresid (kodu eelarve, nutikad ja säästlikud majapidamisnipid). MTÜ eesmärgiks on keskkonnasõbraliku tarbimise edendamine: seda asjade taaskasutamise, korduvkasutusse toodud asjade ja riiete korrastamise, parandamise, ning täiustamise näol. Olulisel kohal on tervise edendamine: vestlusringid, individuaalsed nõustamised, kus vabatahtlikena on abis Võrumaa pereõed.
  • Heategevuskeskuses asub laoruum, kus jagatakse tasuta esemelist abi Võrumaa ja Põlvamaa vähekindlustatud peredele. Abi saamiseks palutakse eelnevalt ette teatada.
  • MTÜ võtab vastu annetusi: esemelisi asju saab viia taaskasutuspoodi poe lahtiolekuaegadel (E-R kell 9-15, N 9-18), Jüri 19a, Võru.
  • Sihtotstarbeline annetus laste huvihariduse toetamiseks: EE141010220232659222 Hoiame Valgust MTÜ
  • Annetus heategevuskeskuse tegevuse toetuseks: EE771010220231942228 Hoiame Valgust MTÜ

Saagu Valgus

Nii et, kui keegi tunneb, et tahaks teha midagi esimest korda elus ja tunda seda imelikku tunnet, siis võtke ühendust eelpoololevate kontaktidega. Ja olen kindel, et see, kes juba korduvalt on oma mittevajavaid asju ära andnud või abistanud võõraid lapsi, tunneb mõnusalt meeldivat emotsiooni, et sai taas kedagi aidata.

PS! Kes veel ei tea, siis võidab see, kellel on lõpuks kõige VÄHEM asju.

Kuidas meie vanadest suvejalanõudest ise uusi tegime, vaata siit.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga