Puuokstest haldjad

IMG_7112

„Metsas on alati põnev. Seal on nii palju mida vaadata ja avastada. Tavaliselt korjas Jammi metsas puuoksi, mis kodus muutusid mõõkadeks ja püssideks, sest ikka leidus pahalasi, kellega tuli igapäevaselt võidelda. Maki korjas ka puuoksi, aga tema okstest said printsessid ja haldjad. Ema abiga sai iga puuoks endale ümber kauni seeliku ja pähe lõngast juuksed. Makil oli kodus juba terve kollektsioon kauneid okstest nukke ja täna tõotas tulla samuti hea saak.“

Meie rahvapärimus on täis haldjalugusid. Haldjas on mõne paiga või olendi vaim või vaimne väljendus, mis on võimeline inimesega suhtlema. Haldjas võib muuta oma kuju ja suurust ning käituda inimese suhtes sõbralikult või vaenulikult. Sajakonna aasta eest nähti haldjaid veel päris sageli. Mida aeg edasi, seda vähem inimesed neist kõnelevad. Kuid aeg-ajalt siiski. Täna meisterdame päris oma haldjad, kes taasloovad meie mõtteid.

Vaja läheb

  • “Harkjalg” oksi, käbisid, põdrasammalt jms
  • Riiet, lõnga, takku, paberit, tammetõru/kastanitõru, šampuse kork, munakarp vms
  • Hambatikku või grilltikku
  • Akutrelli
  • Savi
  • Nuga

IMG_7097

Kuidas teha?

1. Kõigepealt on vaja minna metsa ja leida “harkjalg” oksi. See võiks olla üks vahva päev lastega looduses ja pole kahtlust, et naasete metsast suure hunniku okstega, lisaks käbid, põdrasammal jms

2. Tundub lihtne, aga tegelikult on haldja meisterdamisel vaja väga palju lapsevanema abi. Esiteks tuleks koorida puu oks ja seda peaks tegema lapsevanem!

3. Seejärel valida koos lapsega välja, missuguse seeliku, juuksed ja pea saab endale haldjas.

4. Pea kinnitamiseks tuleb puurida akutrelliga oksa hargnemise koha vahele auk, kuhu saab panna hambatiku või grilltiku. Samuti puuri auk peaks oleva asja sisse. Ühenda need omavahel ja nii ongi haldjal pea.

5. Seejärel kinnita juuksed ja meelepärane seelik.

6. Alus, mille abil haldjas püsti püsib, võiks olla savist.

7. Haldjatest tuleb rääkida ainult head, siis nad hoiavad ja kaitsevad meid.

IMG_7110 IMG_7128 IMG_7119

Loe lisaks, mida head kirjutab Pille õuesõppest

One thought on “Puuokstest haldjad

  1. Pingback: Lasteaiateemadel- õuesõpe | Vippa

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga