Kuidas sai endale nime meie uus toode – Onu Hannese klotsid

klotsid

Klotsid on olemas tõenäoliselt igas peres, kus kasvamas üks laps või rohkem lapsi. On need siis tähtedega või ilma või hoopis eriskummalise kujuga, vanaisa tehtud või poest ostetud – vahet pole. Oluline on see, et oleks olemas teatud hulk, millest saaks midagi meisterdada/ehitada.

Kuidas sai endale nime meie uus toode, Onu Hannese klotsid, on otseselt seotud meie perega. Meil on meie oma onu Hannes, kes teadis juba enne meid, mida kõike on võimalik teha suure hulga klotsidega. Kas on põhjus selles, et Hannes õpetab ülikoolis matemaatikat ja teab, kuidas arendada loogilist mõtlemist või selles, et ta oli selle juba oma laste peal järele proovinud. Tõenäoliselt mõlemat. Niisiis, kui meie esimene laps sai ühe aastaseks, tõi onu Hannes meile ühe mega suure kastitäie klotse – klotsid erinevas mõõdus, et oleks ehitamiseks rohkem võimalusi. Need olid tehtud hoole ja armastusega kohaliku mööblitööstuse abiga ja käsitsi lihvitud. Aitäh!

Põhjus, miks me võtsime Vippa toote valikusse samasugused klotsid, on väga lihtne – viis aastat on needsamad klotsid olnud meie laste lemmikud ja kasutuses praktiliselt igapäevaselt. Algne komplekt on pisut täienenud mõne ehitusest ülejäänud plaadiga, et saaks korruseid ehitada ja nii mõnigi on muutunud värviliseks ja saanud kaunistuseks olulise kleepsu.

klotsid2

Mõne aja pärast tulid meil „klotside mängu“ ka väiksed autod, mehikesed ja loomad teistelt mänguasjatootjatelt. Lisaks lossidele, kindlustele ja sildadele on meil mängitud koduste vahenditega ka Angry Birdsi maailmas, kus nii mõnigi notsu on asendatud kastanimunaga, aga rõõm mängust on sama, mis plastmassvidinatega. Maailmad, mida lapsed loovad, on kasvanud koos nendega. Ehk oleks seda kooslust kõige parem iseloomustada lausega: „Traditsiooniline koos areneva maailmaga, kus klotsid on olnud läbi aegade ja tänapäeva tegelased toonud hetke trendi“. Nii nagu on ka elus, kus me järgime traditsioone, aga homses kiiresti muutuvas maailmas tahame olla ja paratamatult oleme „selle“ maailma osa.

Mõne sõnaga ka sellest, miks on klotsidega mängimine väikelapsele kasulik. Pannes klotse üksteise otsa, ladudes torne ja müüre, areneb loogiline ja ruumiline mõtlemine ning tasakaalu tunnetamine. Klotside ladumine soodustab silma ja käe koos töötamist ehk silmade kontrolli käte üle ning täpsust. Mängimine erinevate klotsedega ergutab fantaasiat. Mudilane õpib hulkade loendamist ning mõistma suuruste suhteid. Ja kujutage ette, kui klotse oleks hästi palju, kohe terve suur hunnik. Nii, et saaks ehitada koos õe või venna või sõbraga mitu maja. Ja kui kõik klotsid kokku panna, siis saab nii suure kindluse, et saab isegi sinna taha peitu minna.

LASKEM LASTEL OLLA LOOJAD, MITTE TARBIJAD!

Nüüd väike ülesanne – googeldage klotsid ja te näete kui palju variante klotse on olemas, ühtki neist ei laida me maha. Järgmine nädal vaatame, millist ideoloogiat kannavad endas erinevad mänguasjad.

Loe ka, mida jälgida mänguasja ostmisel.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga