Retro riidepuud

riidepuud

Tahaksid koos lapsega midagi tõeliselt ilusat ja õrna valmistada? Salvrätiku- ehk peene nimega decoupage tehnika on jõukohane teile mõlemale. Et kappi rohkem rõõmu ja isikupära tuua, siis valmistame sellel viisil imearmsad riidepuud.

Vaja läheb

  • riidepuud,
  • salvrätikuid või muid meelepäraseid paberist pilte,
  • decoupage liimlakki,
  • pintslit,
  • kääre.

Kuidas teha?

Otsi välja vanad riidepuud, millele soovid uut välimus anda.

riidepuud

Vali välja pildid, mida soovid riidepuule kinnitada ja otsusta ära, kas katad nendega terve puu või kleebid sinna ainult ühe pildi. Kui oled otsustanud ühe kindla pildi kasuks, lõika se välja kääridega, kui aga kaunistad terve riidepuu, kasuta rebimise tehnikat, nii on üleminek ühelt salvrätiku tükilt teisele sujuvam. Kui tahad väga õrna ja läbikumavad pilti, siis eemalda salvrätikult alumine valge kiht. Ole aga liimimisel ettevaatlik, sest nüüd on materjal väga õhuke ja õrn!

riidepuu riidepuu

Liimimiseks soovitame spetsiaalset salvrätiku tehnika jaoks mõeldud liimlakki, mis ühtlasi nii liimib, kui jätab peale tugeva lakikihi. Kui hakkad liimi ostma, siis jälgi kindlasti, milliste materjalidega töötamiseks see mõeldud on. Decoupage tehnikat sab teha ka küünaldele, kivile, klaasile jne.

liimlakk

Kanna liim riidepuule ja ka ettevaatlikult paberile. Kinnita paber puule ja lükka õrnalt välja õhumillid. Jälgi, et ei tekiks kortse. Liimiga tõmba ka paberi pealmine pool üle, see muudab pinna tugevamaks.

riidepuu

Lase riidepuul 24h kuivada ja kanna peale veel üks kiht lakki. Ja lase sellel ka täielikult kuivada.

Nüüd on su imeline riidepuu valmis kasutamiseks. See on ka hea kingi idee, sest tulemus jääb alati suurepärane.

riidepuu  riidepuu riidepuu

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga