Dokumendihoidja

docum6

Lapsed väljendavad ennast tihti pliiatsi ja paberi abil. Läbi elatud emotsioonid ja unistused joonistatakse paberile ning pahameel on suur kui keegi need tööd kokku kortsutab ja prügikasti saadab. Vahel võib olla paberil vaid mõni jutt, aga ka sellel võib olla lapse jaoks oma suur tähendus. Üks hea võimalus tööde kogumiseks on teha ise dokumendihoidja, kuhu laps saaks oma tööd kokku korjata. Ka koolilastel tekib palju „paberimajandust“, mida on hea korras hoida dokumendihoidja abil.

Vaja läheb

  • karpi – sobivad hommikuhelveste karbid, lego karbid jms,
  • paberit – sobib tapeet, kingipaki paber, jõupaber jms,
  • PVA liimi,
  • kääre.

Kuidas teha?

Lõika karbile sobiv kuju. Klassikalisel dokumendihoidjal lõigata diagonaalselt 2/3 ülemisest servast. Kahe taskuga dokumendihoidja saad siis, kui mõõdad välja ning lõikad karbi keskelt pooleks nii, et väiksema karbiosa pikem külg on suurema osa lühema külje pikkune. Need kaks tükki kleebitakse omavahel kokku.

dokumendikarpdokumendihoidja2

Nüüd aseta karp paberile, võta appi pliiats ja joonista sinna peale dokumendihoidja pinnalaotus. Arvesta ka sisse murtavate äärtega, mis võivad olla paarist sentimeetrist kuni karbi põhjani välja.

dokum3dokum4

Liimimisel tee kõigepealt liimiseks üks külg, ja nii järjest järgmised, siis on aega mõelda ja rahulikult kõik küljed järjekorras kokku liimida.

dokumendihoidja

Vahvat meisterdamist!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga