Südamejärjehoidja kooliaasta alguseks

järjehoidja

Meie selle kooliaasta esimene Meisterdamisblogi postitus aitab asjad järje peal hoida südamekujuliste järjehoidjatega. Õpetame teile natuke lihtsama ja veidi keerulisema, aga põnevama viisi, kuidas nii endale kui sõbrale südamlik järjehoidja valmistada.

Vaja läheb

  • värvilist paberit,
  • kääre.

Kuidas teha?

Lihtsam variant:

Mõõda paberist välja ristküliku kujuline tükk ja lõika see välja. Mõõdud võiksid olla umbes 12x6cm.

Nüüd hakkame voltima. Jälgi pildiseeriat ning selle all olevaid õpetusi.järjehoidjaMurra paber pooleks ja siis veelkord ristipidi pooleks.järjehoidjaVoldi mõlemad servad keskjoonele. Järgmiseks keera töö teistpidi ning voldi alla ülemine serv. Sobib kui see saab ülemise osa poole peale.järjehoidjaNüüd murra ülemised teravad nurgad alla ja valmis ta ongi.järjehoidjaSelline järjehoidja sobib raamatu lehe nurka panemiseks.

Keerulisem variant:

Mõõda paberist välja ruudu kujuline tükk ja lõika see välja.järjehoidjaMurra paber pooleks ja siis veelkord pooleks.järjehoidjaKeera paber pahema poolega ülespidi ja murra üks külg keskjoonele. Nüüd keera paber uuesti mustriga ülespidi ning voldi mõlemad  nurgad keskjoonele nii nagu näidatud pildil.

järjehoidjaJärjehoidja südaKeera töö jälle ümber ning murra tekkinud nurk vastu ülemist serva. Edasi tuleb voltimine jälle teistpidi keerata.järjehoidjaMurra tekkinud nurk lahti ja suru maha. Tee sama teise poolega.järjehoidjaNüüd murra mõlemal poolel vastasnurk maha, nagu joonisel. Voldi ka tipud (vaata pilti üleval).järjehoidjaKeera töö südamega enda poole ja voldi ääred järjehoidja taha.järjehoidjaSelline südamega järjehoidja sobib eriti hästi raamatu ülemist serva kaunistama.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga