Lihtne seebitegu

seebitegu

Sügisel on nohu ja köha kerge tulema. Vahel tundub lausa, et igal teisel inimesel on nina punane ja köhatamine käib muuseas, rääkimata lastest, kelle puhul tundubki nohu olevat mitte enam haigus vaid lihtsalt „nina on tatine“ fakt – kõigil ju on! Sage kätepesu aitab pisut asja leevendada – vaatame kuidas teha lapsele kätepesu meelepärasemaks – valmistame lihtsa glütseriiniseebi!

Vaja läheb

  • Läbipaistvat glütseriinimassi
  • Eeterlikku õli
  • Potti ja/või kaussi
  • Vorme, kuhu soe seebimass valada (hästi sobivad lapse liivavormid, erinevad jogurtitopsid jms)
  • Lilleõisi või muid vidinaid seebi sisse segamiseks, nt tegelane üllatusmuna seest (jälgi, et ei ummistaks hiljem kraanikaussi)
  • Soovi korral seebivärv valmisseebimassile

Kuidas teha?

Lõika seebimass väiksemateks tükkideks ja sulata nõrgal tulel potis või veevannil. Sega vaikselt ja hoia silm peal, et sulam keema ei läheks. Kiiresti segamisel tekib palju väikseid õhumulle seebi sisse.

seebitegu

Nüüd sega sisse eeterlik õli või õlid, vastavalt oma lõhnaeelistusele. Seejärel sega sisse lilleõied või muu meelepärane vidin, mida lapsel on tore vaadata kätepesu ajal (jälgi, et vidinal ei oleks teravaid servi, kuna seebi kulumisel võivad need haiget teha).

Kui soovid värvilist seepi, siis lisa osale massist seebivärvi. Kihilise seebi valmistamiseks jahuta üks kiht maha, siis kalla peale teist värvi kiht jne.

Vala seep vormi. Jäta 24 tunniks toatemperatuurile tahenema.

Järgmisel päeval on seebid valmis ja kätepesu hea meelega on garanteeritud!

seebitegu

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga