Magusad pulgaloomad

Pulgaloomad

Kevadpühad on rõõmupühad! Lihavõttepühade kombestik on keeruline segu vanaheebrea paastupühadest, ristiusu rituaalidest ning muistsetest loodususunditest. Üks mõte, kuidas teha kevadpühad lastele eriliselt meeldejäävaks, on meisterdada nendega koos magusaid pulgaloomi. Algavateks pühadeks on paslik teha jänkusid ja tibusid. Meie tegime soojenduseks jänkud ja notsud… Loe edasi

Siidised võtmetupsud

võtmetups

Ühel päeval ladusin ritta kõik võtmed, mis meie majapidamises leidusid. Kas see just üllatus oli, aga rida tuli ootamatult pikk – koduvõti, garaaživõti , mitu sahtlivõtit, kapivõti, elektrikapivõti, rahakasavõti, sahtivõti, postkastivõti, jalgrattavõti jne. Siidised võtmetupsud sobivad rippuma niihästi magamis-, laste- kui ka vannituppa ja aitavad orienteeruda võtmemeres.

Loe edasi

Printsessi pidupäeva komplekt

Printsess

Kohe on käes Eesti Vabariigi aastapäev. Poisid vaatavad uhkusega, kuidas härrad sirge seljaga presidenti tervitavad ning tüdrukud õhkavad igatsevalt ilusaid kleite imetledes. Mis võiks olla uhkem, kui lubada ühele pisikesele preilile päris oma presidendi vastuvõtu komplekt? Seda siiski lapselikus võtmes ehk nimetagem seda siis printsessi pidupäeva komplektiks.

Loe edasi

Lõngast punutud korvike

korvike

Väike lõngast punutud korv on mõnus ja pehme. Pane sisse kommid, kleepsud või muud lapsele tähtsad asjad. Sellist korvi on võimalik teha erineva kujuga, nt süda, ring, ovaal. Meie meisterdasime lihtsama variandi – ringi.

Loe edasi

Hoiukarp

karbid

Suured aastalõpu pidustused on möödas. Jõulumees on majapidamisse hulgaliselt uusi asju toonud või on seda toredad sõbrad ja tuttavad teinud. Et nüüd uued asja kuhugi ära mahutada, siis meisterdame nendele ilusa hoiukarbi.

Loe edasi

Kinkekott

kinkekott

Kokkuhoid kaunil jõuluajal on alati tervitatud. Eriti lahe on, kui sellest kukub välja ka midagi tõeliselt lahedat ja südamest tulevat. Säästame loodust ja veedame aega kinkekotte meisterdades. Kutsume üles kõiki sellel aastal oma kingituste pakkimiseks vajalikud kinkekotid ise valmistama.

Loe edasi

Jõululõhna tubadesse, rõõmu südamesse

Apelsini pallid

Jõulud lähenevad mühinal, kuid lund veel pole. Hakkame vaikselt siiski jõulutunnet tekitama.

Lisaks kuuse ja küünla lõhnale täidab tube üks imelik mõnus aroom. See on justkui tuttav, aga natuke huvitavalt võõras ka. Mis lõhn see on? See on nelgi ja apelsinipalli lõhn. Lisaks mõnusale aroomile on seda ka koos perega lihtne ning lõbus valmistada.

Loe edasi

Geelküünla valmistamine

geelküünalNovembrikuu on karge ja külm. Ilmad on udused. Öeldakse, et õhk on hingekesi täis. 2. novembrit nimetatakse hingedepäevaks ja sel päeval süüdatakse küünlad. Siis hingekesed rõõmustavad, et neid valgusega meeles peetakse. Jätkame küünalde teemal. Geelküünla valmistamine on lihtne ning täiskasvanu abiga on see äärmiselt põnev ka lapse jaoks.

Loe edasi

Sügisõhtud valgemaks klaaspurgist laternaga

latern pitsist

Küünlavalgus on mõnus ja hubane, eriti novembripimeduses. Tuli annab sooja ja valgust nagu perega ja sõpradega koos veedetud aegki. Sellepärast õpetame teile kolmel erineval viisil klaaspurgist laternat tegema. Meisterdage koos perega kas kõiki kolme või valige endale meelepärane. Loe edasi