MÄRGIMÄNG
annateedUlekaikRingteePeateeSTOP

MÄRGIMÄNG

€11.00

MÄRGIMÄNG on käelist tegevust ehk peenmotoorikat arendav mänguasi. Laps saab värviliste paeltega punuda märgikujunditele erinevaid mustreid ja samas õppida liiklusmärke. Paelte abil õpib ta värve ja paelu kujunditesse punudes arendab silma ja käe koostööd. Peenmotoorika ja puutetundlikkus on olulised lapse tähelepanu, mälu, mõtlemise, ruumilise taju, koordinatsiooni, kujutlusvõime ja kõne arengus. Kõne areng sõltub otseselt sõrmede peene liikumise arengutasemest. Edaspidi aitab peenmotoorika väikelapsel paremini riietuda, joonistada ja kirjutada. Mäng on abiks lapsevanematele, lasteaia- ja kooliõpetajatele, kes hakkavad juba varakult lapsi iseseisvalt liikluses hakkama saamiseks ette valmistama. Selle mängu abil tekib lapsel ettekujutus erinevatest materjalidest ‒ vineer on kõva ja sile, pael pehme ja ümar.

Komplektis on 5 kujundit ja 10 värvilist nööri. Kujunditeks on liiklusmärgid: „Peatee“, „Anna teed“, „Ülekäigurada“, „Ringtee“ ja „Peatu ja anna teed“.

Mänguasja valmistamisel on kasutatud looduslikke materjale. Kujundid on valmistatud lihvitud vineerist ja need on kemikaalivabad.  Paelad on puuvillased. Mänguasi vastab Euroopa Liidu nõuetele ja on varustatud CE-märgisega. Mänguasja tuleb kasutada vastavalt kasutusjuhendile. Ohutuse tagamiseks tuleb kindlustada, et katki läinud mänguasi enam lapse kätte ei satuks.

Hoiatus: Ei ole sobiv alla 3 aasta vanustele lastele. Pikk nöör. Poomisoht. Kasutada täiskasvanu järelvalve all.

Seerianr. A00007

Kategooria:

„PEATEE“ märgiga tähistatud teel sõites on sul kõrvalteel sõitja ees eesõigus. See tähendab, et need juhid, kelle tee sinu omaga ristub, peavad su läbi laskma. Pane kindlasti tähele, kuidas peatee suund kulgeb! Kui ristmikul saavad kokku asfalttee ja kruusatee, siis on asfaldil sõitjal õigus sõita. Kui aga kokku saavad kruusatee ja pinnastee (selline tee, mille on auto lihtsalt sisse sõitnud ja see ei ole millegagi kaetud), siis on peateeks kruusakattega tee.

„ANNA TEED“ näitab, et sina oled kõrvalteel ja pead läbi laskma juhi, kes läheneb ristmikule või liigub mööda peateed. Parklast, õuealalt, puhkekohast ja teega külgnevalt alalt teele sõites pead alati andma teed igale teel liiklejale, kui märk ei näita teisiti. Auto peab teed andma jalakäijale, tasakaaluliikurijuhile, jalgratturile ning mopeedijuhile. Kui teel on omaette jalgrattatee ja ülekäigukoht, peavad jalgrattur, tasakaaluliikuri juht ja mopeedijuht andma teed teel liiklejale. Ka tagurdades on tee andmine kohustuslik. Juht peab sõidukiiruse vähendamise või seismajäämisega selgelt märku andma, et ta kavatseb järgida tee andmise kohustust. Ristmikule lähenedes peab juht sõitma nii, et seismajäämisel ei häiriks ta ristmiku liiklust. Kui juht ei tea, kas ta sõidab pea-, sõidueesõigusega või kõrvalteel, peab ta tegutsema arvestusega, et asub kõrvalteel.

„PEATU JA ANNA TEED” märk kohustab juhti peatuma stoppjoone ees. Kui seda ei ole, siis ristmiku juures lõikuva sõidutee ääre ees, muudes kohtades märgi ees. Ristmikul, kus kõigi harude ette on pandud „Peatu ja anna teed“ märk, peab juht andma teed paremalt lähenevale või paremal asuvale juhile.

„RINGLIIKLUSE“ märk hoiatab ringristmikust, millel tuleb sõita nooltega osutatud suunas. Need juhid, kes lähenevad ringristmikule, peavad ringteel liikujatele teed andma.

„ÜLEKÄIGURAJA“ märk osutab jalakäijate ülekäigurajale. Ülekäigurada on jalakäijale sõidutee, jalgrattatee või trammitee ületamiseks ja juht on kohustatud andma jalakäijale teed. Ülekäigurajal võib sõidutee ületada jalgrattaga või tasakaaluliikuriga sõites, kuid sel juhul ei ole neil sõidukijuhi suhtes eesõigust. Ülekäigurajal sõiduteed ületades ei tohi jalgrattur ega tasakaaluliikuri juht ohustada sõiduteed ületavat jalakäijat. Kui ülekäigurada ei ole kaugemal kui 100 meetrit, peab jalakäija sõiduteed ületama ainult selle kaudu. Kui ülekäigu koht on kaugemal kui 100 meetrit tohib jalakäija sõiduteed ületada ainult siis, kui sõidutee on mõlemas suunas hästi näha ja kui tee ületamine on ohutu. Sõiduteed ületades ei tohi jalakäija asjatult viivitada ega seisma jääda. Ülekäigurajal peab jalakäija enne sõidutee ületamist hindama läheneva sõiduki kaugust ja kiirust, andma juhile võimaluse kiirust sujuvalt vähendada või seisma jääma ja veenduma, et juht on teda märganud ning sõidutee ületamine on ohutu.

Arvustused

Tooteülevaateid veel ei ole.

Ole esimene, kes kirjutab toote arvustuse “MÄRGIMÄNG”